خدا

همیشه از آنان که از خدا حاجت و درخواستی دارند و از او همواره چیزی می خواهند بسیارند ولی آنان که خود خدا را می خواهند نایابند و اندک

یادمان باشد. فقط از خدا بخواهیم  و از خدا، فقط خدا را بخواهیم. زیرا از خدا ، غیر از خدا خواستن ، کم خواستن است.

روزی مردی عقربی را دید که درون آب دست و پا میزند، تصمیم گرفت عقرب را نجات دهد اما عقرب انگشت او را نیش زد. مرد باز هم سعی کرد عقرب را از آب بیرون بیاورد اما عقرب بار دیگر او را نیش زد. رهگذری او را دید و پرسید. چرا عقربی را که نیش می زند نجاتش می دهی ؟

مرد پاسخ داد: این طبیعت عقرب است که نیش می زند ولی طبیعت من عشق ورزیدن است. چرا باید مانع عشق ورزیدن شوم. فقط به این دلیل که عقرب طبیعتاً نیش می زند.

حالا واقعاً زمانی که به سودمون نیست عشق می ورزیم. اصلاً عاشق شدن ،فایده داره؟ عشق زمینی خیلی فرق میکنه باعشق الهی. مگه نه؟

عاشق خدا بودن قشنگه . آره. خیلی زیباهه. اما اگه یبار دست رو سر مریضی بکشی که نیاز به محبتت داره چه حسی پیدا میکنی؟

نه فقط یه پرستار این کارو نمی کنه. همه شما میتونین این کار را انجام بدین. شایدم انجام دادین. حس خوبیه نه؟

من که لذت میبرم لبخند زیبای یه مریض حس کنم.اون موقع است که رضایت شغلی ایجاد میشه. آره رضایت هم وجود داره . تو شغل ما معنی داره.باور کنین.... با اون وضعیت حقوق ، اون موقعیت و کمبودها ، اون شیفت های بد، اون ... دیگه چی بگم.... تعجب می کنین؟ اما هست اون آخ هایی که همه میگن.آره هست. اما اگه بخوای پرستار باشی. اون دردها یادت میره. خیلی هم خوشحال میشی که یه پرستاری. شما چطور خوشحال میشین؟

تا حالا شده بالای سر یه مریض بیدار بمونین ؟از خدا بخواین که خوب خوب شه؟

معلومه شده. برای بیشتر شما پیش اومده. حالا اون حس  نا شناس یه پرستارو درک میکنین. پس پرستار خودتون باشین. که واقعا مقدسه. یا حق.سلامت باشید.فرشته

 

 

/ 9 نظر / 9 بازدید
می خواهم بنویسم

من حس پرستاری از یک مریض رو تجربه کردم ... از حوندن متنت خیلی لذت بردم ... به من هم سر بزنی خوشحالم می کنی...

کمال

[دست] خیلی عالی نوشتین . موفق باشین انشالا خدا شما رو حفظ کنه . یاد این شعر افتادم : نیش عقرب نه از روی کین است/خوب چه کند طبیعتش اینست ...[گل][گل]

سمانه م.

این روزا سر و کار ما با یه بیمارستانه که یکی از پرستاراش دور از جون شما مثل ... می مونه! خدا به همه کمک کنه...

غریبه

سلام مرسی سر زدی:) موافقم آدم باید خودش پرستار خودش باشه پرستار روحش

حکمت

آنان كه ایمان دارند بیشترین محبت و عشقشان به خداست . دوستی و رفاقت حدودی دارد. كسی كه واجد تمام آن حدود نیست، دوست كامل نیست و آن كس كه دارای هیچ یك از آن حدود نباشد اساساً دوست نیست. اول آن كه: ظاهر و باطن رفیقت نسبت به تو یكسان باشد. دوم آن كه: زیبایی و آبروی تو را جمال خود ببیند و نازیبایی تو را نازیبایی خود بداند. سوم آن كه: دست یافتن به مال و یا رسیدن به مقام ، روش دوستانه او را نسبت به تو تغییر ندهد. چهارم آن كه: در زمینه رفاقت ، از آنچه و هر چه در اختیار دارد نسبت به تو مضایقه نكند. پنجم: تو را در مواقع مشكلات و مصائب ترك نگوید.

. پرمحتوی باشید: سعی کنید وبلاگی پر محتوی از نظر لینک، مطلب، عکس و هر چیز دیگر داشته باشید. پر محتوی بودن به این دلیل می باشد که اگر شما مدتی وبلاگ خود را به روز نکردید، هربار که بیننده به وبلاگ شما می آید به نکته ای جدید برخورد کند و وبلاگ شما به روز جلوه کند. ده10 نکته تاپ و اساسی برای یک وبلاگ نویس موفق: 1. پرمحتوی باشید: سعی کنید وبلاگی پر محتوی از نظر لینک، مطلب، عکس و هر چیز دیگر داشته باشید. پر محتوی بودن به این دلیل می باشد که اگر شما مدتی وبلاگ خود را به روز نکردید، هربار که بیننده به وبلاگ شما می آید به نکته ای جدید برخورد کند و وبلاگ شما به روز جلوه کند. 2. ارتباط مستقیم با وبلاگ نویسان دیگر: اکثر وبلاگ نویسان در قسمت بالای وبلاگ/سایت خود قسمتی دارند که مربوط به آدرس میل و وسائل ارتباطی با آنها می باشد. پس با آنها توسط خودتان، به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید. (فکر کنم در ایران بیشتر کامنت مرسوم باشه!)

. سمج باشید: سر همه ما شلوغ است، e-mail ها پشت سر هم در inbox انباشته و فراموش می شوند، شما مدام میل بزنید و یادآوری کنید تا مکالماتتان ادامه پیدا کند. اگر از شما سوال های سختی پرسیده شد از خودتان دفاع نکنید! 4. تعریف کنید: سعی کنید در وبلاگ خود وبلاگنویس دیگری را بزرگ کنید و در مورد آن بنویسید. چون مخاطب شما و قتی کار شما را می بینید، به سرش می زند که در مورد شما بنویسد! Jeff Jarvis می گوید:« در این دنیای جدید، لینک مانند پول و اعتبار است، لینک ها به شما شخصیت عطا می کنند، لینک با ارزش است» مخاطبانتان را تشویق کند که وبلاگ داشته باشند، و در اوایل قوانین وبلاگ مانند کپی رایت را سخت نگیرید. 5. فروتن باشید: هرچقدر شما بیشتر فروتن و خوب باشید کارتان بیشتر می گیرد. اگر کارتان تظاهر باشد چیزی نمی شوید. 6. راز دار باشد: سعی کنید با فروتنی خود به خوبی میزان شوید. سعی نکنید با فروتنی خود مِن مِن کنید و هیچ حرف و رازی در دهنتان نماند.

7. قسمت پرسش و پاسخ درج کنید: سعی کنید نظر بیننده را بپرسید و انتقاد پذیر باشید. 8. داستان ببافید: وبلاگ نویسان داستان دوست دارند. به آنها کمک کنید. البته باید داستان جالب باشد چون بعضی از بینندگان فقط گزیده ای را مطالعه می کنند (با نگاه).کوتاه باشد! 9. اطلاعات را پنهان نکنید: مکان زندگی، اطلاعات ارتباطی، بایگرافی خود و دیگران، پرشس و پاسخها و باقی چیزهای مهم را در دسترس قرار دهید. نگذارید که شما را whois کنند یا محل زندگی شما را حدس بزنند.

10. تند و خشن نباشید: اگر وبلاگ نویسی درباره شما نمی نویسد، به طرف وبلاگ نویس دیگری بروید. آنها را سوال پیچ نکنید و طعنه نزنید. اگر کسی در مورد شما نوشت و نوشته او برا شما غیر قابل قبول بود، برایش یک میل یا کامنت توضیحی بگذارید و به او حمله نکنید! چون تاثیر منفی بر دیگر وبلاگنویسان برای مطالعه وبلاگ شما می گذارد. سعی کنید نوشته هایتان بی ادبانه نسبت به کسی نباشد. چون برای وبلاگ نویسان نوشتن بی ادبانه کار سختی نیست بلکه بلعکس آسان است. اگر هم تا به حال این کار را کردید سریعا متنی مخالف متن قبلی خود بنویسید. هیچ گاه در مورد خودتان زیاد ننویسید و خودستایی نکنید یا حداقل در کامنت های عمومی نکنید. نویسنده: عماد.ح – روزنامه آسیا