درس زندگی

در زیر خاک حاصلخیز بهاری دو دانه کوچک در کنار هم قرار گرفته بودن ..........
دانه اولی گفت من می خواهم رشد کنم می خواهم ریشه های خود را در اعماق خاک بفرستم و جوانه های خود را به بیرون از پوسته زمین هدایت کنم و شکوفه ها و جوانه های ظریف و کوچک خود را مانند پرچمی که امدن بهار را به گوش همه می رساند روی زمین بگسترانم .
می خواهم گرمای خورشید را در وجودم احساس و زیبای و شکوه شبنم بهاری را بر گلبرگهای خود مشاهده کنم.
با این صحبتها دانه اولی جان تازه ای گرفت و شروع به رشد و نمو کرد
دانه دومی گفت اما من می ترسم اگر ریشه های خود را به زیر خاک بفرستم در اعماق تاریک زمین چه اتفاقی خواهد افتاد اگر از پوسته سخت زمین سر بر اورم ممکن است جوانه های ظریف من اسیب ببینند .
هرگز اجازه نخواهم داد جوانه های من روی سطح زمین پهن و غذای حلزونها شوند.....
اگر شکوفه های زیبای من شکفته شود شاید بچه خردسالی مرا از ریشه بر کند
نه ! بهتر است همینجا مانده و منتظر شوم شاید اوضاع بهتر شود .


بعد از این سخنان دانه دومی رشد نکرده و منتظر ماند .

یک مرغ خانگی در حالی که زمین حاصلخیز بهاری را با نوک خود می کند دانه منتظر را پیدا کرد و بی درنگ انرا خورد ...


هر کس که قدرت ریسک کردن و ایستادن جلوی پیشامدها را نداشته باشد و از رشد و بالیدن بهراسد مشکلات زندگی او را خواهد بلعید.
نویسنده: عشق بی نظیر
-----------------------------------------------------------------------
پسر به دختر گفت اگه یه روزی به قلب احتیاج داشته باشی اولین نفری هستم که میام تا قلبمو با تمام وجودم تقدیمت کنم.دختر لبخندی زد و گفت ممنونم تا اینکه یک روز اون اتفاق افتاد..حال دختر خوب نبود..نیاز فوری به قلب داشت..از پسر خبری نبود..دختر با خودش میگفت :میدونی که من هیچوقت نمیذاشتم تو قلبتو به من بدی و به خاطر من خودتو فدا کنی..ولی این بود اون حرفات..حتی برای دیدنم هم نیومدی…شاید من دیگه هیچوقت زنده نباشم.. آرام گریست و دیگر چیزی نفهمید…

چشمانش را باز کرد..دکتر بالای سرش بود.به دکتر گفت چه اتفاقی افتاده؟دکتر گفت نگران نباشید پیوند قلبتون با موفقیت انجام شده.شما باید استراحت کنید..درضمن این نامه برای شماست..!
دختر نامه رو برداشت.اثری از اسم روی پاکت دیده نمی شد. بازش کرد و درون آن چنین نوشته شده بود:
سلام عزیزم.الان که این نامه رو میخونی من در قلب تو زنده ام.از دستم ناراحت نباش که بهت سر نزدم چون میدونستم اگه بیام هرگز نمیذاری که قلبمو بهت بدم..پس نیومدم تا بتونم این کارو انجام بدم..امیدوارم عملت موفقیت آمیز باشه.(عاشقتم تا بینهایت)
قلب دختر نمیتوانست باور کند..اون این کارو کرده بود..اون قلبشو به دختر داده بود.. آرام اسم پسر را صدا کرد و قطره های اشک روی صورتش جاری شد..
و به خودش گفت چرا هیچوقت حرفاشو باور نکردم

/ 109 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آریا

سلام به بابا لنگ دراز عزیز و فراموش کارم خوبی؟ چطوری؟ کجائی بابا؟ نمیگی دل یکی یه جای این دنیای خاکی واست تنگ میشه؟ میدونم گرفتاری عزیزم امیدوارم هرجا هستی خوش و شاد و سلامت باشی راستی آدرس اون وبلاگتم واسم بفرست[گل][قلب][ماچ]

جدیدترین مدل های لباس 2009

این وبلاگ با رنک دو و امار 1000 اماده تبادل لینک با شما دوستان میباشد. لطفا ما را با نام جدیدترین مدل لباس لینک کنید و بعد در قسمت نظرات وبلاگ اطلاع بدید تا سریعا وبتون رو لینک کنیم. فروش استثنائی ژورنال لباس 2009 با بیش از 4000 مدل لباس ( لباس عروس- شب-نامزدی-اسپورت-مانتو- مجلسی-بچه گانه و.. + جدیدترین عکس های ارایش صورت،مو ) درخانه تحویل بگیرید و پول را به مامور پست بدهید. (با خرید هر ژورنال لباس یک سی دی اموزش آرایشگری نیز هدیه بگیرید). قیمت:4900تومان (CD-DVD)

اشکان

دریا هیچ رد پایی ازتون نیست مثل سایه میاین و میرین من دنبالتون میگردم اومدم درس زندگی بگیرم به جاش دنبال کسی که نمیشناسمش دارم میگردم

پدر

داستان دومی قشنگ بود...[گل]

چهل درجه زیر شب

سلام چند وقت میشد نتونستم سر بزنم خوب حال و احوال چه جوره راستی نماز و روزهات قبول باشه تونستی به منم سر بزن

دریا

سلام سالیییییییییییییییی جونم. نمیخوای بگی که...؟ پس کی میای عزیز دریایی؟؟؟

رضا (عشق من شبنم)

نقش شیرین رود ازسنگ ولی ممکن نیست که خیال رخش از خاطر فرهاد رود [گل]

Ashke Mahtab

سلام. من برشگتم به نوشتن. بعدا میام همه پستاتونو میخونم.فعلا اومدم بهتون خبر بدم که دوباره برگشتم.همین!

عبدالله حقدوست

[لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] دوست عزیز؛ سلام طاعات و عبادات شما مقبول درگاه احدیّت. با مطالب جديد؛ جریان «هوسهای مورچه‌ای»[گل] [گل] «احادیث زیبای هفته چهل و یکم» [گل] [گل] «کیفیت نماز شب» [گل] [گل] «5 صفت جالب مداد» [گل] [گل] در خدمت شما هستم. توصیه می‌کنم از آرشیو مطالب، دیدن فرمایید. [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل] [لبخند][قلب][گل][گل][لبخند][قلب][گل][گل][لبخند]