با ارزش ترین چیز دنیا برای تو چیست؟

روزی فرشته ای از فرمان خدا سرپیچی کرد وبرای پاسخ دادن به عمل اشتباهش در مقابل تخت قضاوت احضار شد. فرشته از خداوند تقاضای بخشش کرد. خداوند با مهربانی نگاهی به فرشته انداخت وفرمود:من تورا تنبیه نمیکنم، ولی تو باید کفاره گناهت را بپردازی. کاری را به تو محول میکنم،به زمین برو وبا ارزشترین چیز دنیا را برای من بیاور.

فرشته خوشحال از اینکه فرصتی برای بخشوده شدن دارد به سرعت به سمت زمین رفت.سالها روی زمین به دنبال با ارزشترین چیز دنیا گشت.روزی به یک میدان جنگ رسید، سرباز جوانی رایافت که به سختی زخمی شده بود . مرد جوان دردفاع از کشورش با شجاعت جنگیده بود وحالا درحال مردن بود فرشته آخرین قطره از خون سرباز را برداشت وبا سرعت به بهشت باز گشت.


خداوند فرمود:به راستی چیزی که تو آوردی باارزش است. سربازی که زندگیش را برای کشورش میدهد، برای من خیلی عزیز است، ولی برگرد وبیشتر بگرد.


فرشته به زمین بازگشت وبه جستجوی خود ادامه داد. سالیان دراز در شهرها ،جنگلها ،ودشتها گردش کرد. سرانجام روزی در بیمارستان بزرگ پرستاری دید که بر اثر یک بیماری در حال مرگ بود.


پرستار از افرادی مراقبت کرده بود که این بیماری را داشتند و آنقدر سخت کار کرده بودکه مقاومتش را از دست داده بود. پرستار رنگ پریده در تختخواب سفری خود خوابیده بود ونفس نفس میزد.

در حالی که پرستار نفسهای آخرش را میکشید، فرشته آخرین نفس پرستار را برداشت وبه سرعت به سمت بهشت رفت.


وبه خداوند گفت:خدوندا مطمئنم آخرین نفس این پرستار فداکار با ارزشترین چیزدر دنیاست. خداوند پاسخ داد: این نفس چیز با ارزشی است. کسی که زندگیش را برای دیگران میدهد، یقینا از نظر من با ارزش است.ولی برگرد ودوباره بگرد.

فرشته برای جستجو ی دوباره به زمین بازگشت وسالیان زیادی گردش کرد.

 

شبی مرد شروری را که براسبی سوار بود درجنگل یافت. مرد به شمشیر ونیزه مجهز بود.او میخواست از نگهبان جنگل انتقام بگیرد.


مرد به کلبه کوچکی که جنگلبان وخانواده اش درآن زندگی میکردند، رسید.نور از پنجره بیرون میزد.مرد شرور از اسب پایین آمد واز پنجره داخل کلبه را بدقت نگاه کرد.


زن جنگلبان را دیدکه پسرش را میخواباند و صدای اورا که به فرزندش دعای شب را یاد میداد،شنید.چیزی درون قلب سخت مرد ،ذوب شد. آیا دوران کودکی خودش را بیاد آورده بود؟


چشمان مرد پر از اشک شده بود وهمان جا از رفتار ونیت زشتش پشیمان شد وتوبه کرد.


فرشته قطره ای اشک از چشم مرد برداشت وبه سمت بهشت پرواز کرد.

خداوند فرمود:


این قطره اشک با ارزشترین چیزدردنیاست، برای اینکه این اشک آدمی است که توبه کرده وتوبه درهای بهشت را باز میکند.

تصاویر زیباسازی وبلاگ ، عروسک یاهو ، متحرک             www.bahar-20.com

/ 26 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دریا

یک جفت چشم یشمی و غروبی که هیچ وقت ندیدمش نیمکت خالی و یاد تو که مثل یک رهگذر غریبه می آید و می رود من می مانم و یک مشت تنهایی که هر روز تا لب جاده ی خاکی بدرقه اش می کنم

محمد

سلاااااااااااااااااااام خوبی دوست گرامی؟؟ ممنون که به من سر زدی و منو از نظراتت در باره انتخابات محروم نساختی مي توان در بهشت زيست مي توان تمام تنعمات و زيبايي هاي جنات عدن را ديد و لذت برد مي توان تمام شکوه و جمال هستي را بر لوح جان به تصوير کشيد درود بر مردم غیور و وقت شناس و تو دوست عزیز[قلب] شاداب باشی[گل][قلب]

خادم خلق الله

با سلام ببخشید که این قدر به دیدار شما آمدم . با یه مطلب جدید در خدمتم. [گل] مطلب مثل همیشه قشنگ و زیبا بود

فرزاد(محمد)

سلام احوال بچه های پرشین بلاگ؟ وبلاگ جالبي دارين به شما تبريك ميگم به وبلاگم سر بزنيد تاريخچه ي رپ فارسي رو به عنوان مطلب جديدم بخونيد

/mahyar fatemi

salam be to dooste aziz. man mikhastam be shoma pishnahade tabadole link bedam. man shoma ro link kardam lotfan shoma ham mano link konid. dar zemn webloge ghashangi darid.

دستهای کیهانی

اشک همان هدیه الهی است که خداوند در دلهای مهربان قرار داده,زیبا بود نازنینم. ...................................... ما یا خدا ..... من به روزم دوست مهربانم[گل]

امید امیدواری

سلام خوبی... مثل همیشه مطلب خوبی آپ کردی. وقتی میخونیش احساس خوبی داری و یه حس و حال مثبتی برات بوجود میاد. تشکر منم به روزم پرستار لحظه های خوب...[گل]

دریا

salammmmmmmmmmmmmmmmm azize Daryayi. roozet mobarak golam.D:

زینب

سالی عزیز سلام. شاید توی این همه تنش که گریبان ملت رو گرفته این داستان لطیف لحظه ای آرامش رو به دل ها برگردونه. برای آنها که در حق مردم ظلم می کنند دعا می کنم که بتوانند راه توبه و پشیمانی رو پیدا کنند. روز مادر رو به همه مادرهای عزیز تبریک می گم و امیدوارم که حضرت فاطمه در این روز به مردم ایران کمک کنه.

مسیر عشق

سلم سند این داستان وتمثیلاز کجاست خودتون نوشتید