هدف نهایی

امروز داشتم داستان کوتاه می خوندم که به یه داستان قشنگ رسیدم ...راستی دوست دارین ؟من که خیلی دوست دارم.

میدونین یه نکته جالب تو داستان ها هست که واقعاً لذت بخشن. الان براتون مینویسم.

- اشتباه فرشتگان

درویشی به استباه فرشتگان به جهنم فرستاده می شود. پس از اندک زمانی داد شیطان در می آید و رو به فرشتگان می گوید: که جاسوس می فرستید جهنم ..

از روزی که این آدم را به جهنم آورده اید مداوم در جهنم ، در گفتگو و بحث و نصیحت ... است و جهنمیان را هدایت می کند.

حال سخن درویشی که به جهنم رفته بود این چنین است. با چنان عشقی زندگی کن که حتی اگر به جهنم افتادی خودشان تو را به بهشت بازگردانند.

جالب بود نه؟ واقعاً اگه تو زندگیمون این صداقت و پاکی داشته باشیم...چه افتخاریه میشه کرد از انسان بودنمون...

واقعاً سعی کنیم تو زندگی به آخرش توجه کنیم.. هدف نهایی ....برای هیچ چیز کوچولو خودمون و دیگران را ناراحت نکنیم... شادی بر هر درد بی درمان دواست.... باورتون نمی شه یه خنده کوچک می تونه آدمو از یه مرگ نجات بده... شاد باشید و دیگرانو هم شاد کنید...یا حق.پس لبخند بزنلبخند

 

/ 3 نظر / 10 بازدید
سمانه م.

خیلی ایده آله! ولی میشه بهش رسید.

1هور1

سلام امیدوارم که حالت خوب باشه ازتون دعوت می کنم به انجمن وبلاگ نویسان پیوندین و فکرتونو در اختیار بقیه قرار بدین یا در مورد وبتون ی کم توئضیخ بدین تا بقیه هم با وبتون اشنا بشن[گل] امیدوارم ببینمتون اهورا

حکمت

رفقای صمیمی سه دسته اند: 1- كسی كه مانند غذا از لوازم ضروری زندگی به حساب می آید و آدمی در همه حالات به وی نیازمند است؛ و او رفیق عاقل است. 2- كسی كه وجود او برای انسان به منزله یك بیماری رنج آور است؛ و آن رفیق احمق است. 3- كسی كه وجودش نافع و به منزله داروی شفابخش و ضد بیماری است؛ كه او رفیق روشنفكر بسیار عاقل است. تفاوت بین دوستان و مراتب دوستی احتیاج به دلیل و برهان ندارد. لابد شما در زندگی دوستانی دارید كه دوستی با آنان عذاب آوراست و به این ترتیب همیشه سعی می كنید خود را از آنان دور نگه دارید. در مقابل بعضی هستند كه انسان حاضر است با صرف ساعت ها وقت وطی مسافت های طولانی و یا با تحمل رنج و مشقت، او را پیدا كند و ساعتی با او همنیشن باشد. این مطلب همان چیزی است كه ما از آن به عنوان مراتب دوستی یاد كردیم.