آیا به آنچه احساس میکنی توجه کرده ای؟

کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد. بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود.
مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید. یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد . جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه
عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم.
مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد.
بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت.

هیچ گاه دوست نداشتم که به احساسات خود توجه نکنم.گاه فکر میکنم  آیا احساساتم توهم اند؟

اما دلم میخواهد عقابی باشم که به دنبال پرواز بروم تا حسرت انجام ندادن چیزی بر دلم نماند.دوست دارم راز زندگی خودم را خود بدست آورم. نه کس دیگر بگوید کاش اینگونه میکرد.

امیدوارم هیچ وقت حسرت کاری بر دل های پاکتان باقی نماند. یا حقلبخندقلب

/ 77 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محبوبه مامان طاها

سلام عزيزم خوبي خاله مهربونم كجايي تو خانوم بابا خيلي هنوز زوده ايندقه مي نالي عزيزم هنوز اول راهي صبر كنم خانومي بازم خدا بهت طاقت بده اميد وارم كه خوشبخت بشي عزيزم مرسي كه به وبلاگ پسرم اومد پسرم ميگه خاله سالي دوستت دارم فداي تو

جوجو

سلام.... کجايي پرستار کوچولو؟

سامان

به کجا چنین شتابان گون از نسیم پرسید به هر آن کجا که باشد به جز این سرا سرایم سفرت بخیر اما تو و دوستی خدا را گر از این دیار وحشت به سلامتی گذشتی به شکوفه ها به باران برسان سلام مارا [گل] باز هم مثل همیشه عالی بود

فاطمه

شجاع واقعی کسی است که بتواند از اعماق مشکلات و بدبختی ها به زندگی لبخند بزند... [گل]سلام[گل]

فاطمه

خیلی مطالب وبتون قشنگه[لبخند] موفق باشی[گل]

دریا

bavar konim khod ra... pas hastim... na tanha zendeyim... zamini o khaki... che basa dar oje asmaniiiiiim.D:

دریا

bavar daram ke hessam hichgah behem 2roogh nemige chon bavaresh daram,bayad khodemoono avatefo hessemoono bavar konim...ta bogshayad haghighat rooye khod ra.D:

عباس

خیلی خوب