اصول حاکم بر زندگی من

با سلام به همه دوستای خوبم. بر طبق دعوت یکی از بهترین دوستای خوبم. ماه و ایزد و یار(داستان انسانها) تصمیم گرفتم.منم اصول حاکم بر زندگیمو بنویسم. البته به سبک خودم.

امیدوارم همیشه اصولی حاکم راه پر سعادت زندگیتون باشه که هیچ وقت تردید و غمی توش نباشه.

هر یک از شما دوستای خوبم. که دوست دارین مهمان خانه من باشید و ادامه دهنده راه بقیه دوستان در این دعوت نامه. دعوت به نوشتن میشید. 

------------------------------------------------------------------------------- 

جوانی سرخورده و افسرده می کوشید تا خود را از این وضع رها کند . روزی به تنهایی به جنگل رفت . هنگامی که در جنگل بود به دور تنه درخت طنابی متصل کرد . اما تنه درخت به زبان آمد و گفت : جوان عزیز، به تنه من آویزان نشو .

 یک جفت پرنده بر روی من لانه کرده اند و من باید از آنها دفاع کنم . اما این کار شما ریشه مرا خشک می کند . با این کار لانه نیز تخریب خواهد شد .

 جوان با شنیدن این سخنان از این کار صرف نظر کرد . به بالای درخت رفت و شاخه دیگری را انتخاب کرد . اما هنگامی که طناب را روی شاخه می بست ، شاخه گفت : جوان ، بهار می آید . چندی دیگر من گل خواهم داد . در آن وقت ، زنبورهای زیادی برای جمع آوری عسل خواهند آمد و دوران خوشی برای من خواهد بود . اگر این کار را ادامه دهی من شکسته خواهم شد .

 شکوفه ها از بین خواهد رفت و زنبورها ناامید خواهند شد . جوان با شنیدن سخنان مذکور ، به آرامی به سوی شاخه سوم رفت . اما این شاخه نیزعذرخواست و گفت : برگهای من به سوی خیابان رشد می کند تا مسافران خسته بتوانند در سایه من استراحت کنند .

 این کار مرا خوشحال می کند . اما اگر شکسته شوم دیگر سایه ای ندارم .در این موقع ، جوان به فکر فرو رفت و از خودش پرسید : پس چرا من برای دیگران سودمند نباشم و با استفاده از حیات خود به دیگران کمک نکنم ؟ سپس دست از این کار کشید .

 این داستان در واقع حکایت از آن دارد که اگر کسی برای دیگران سودمند نیست ، دستکم به دیگران لطمه و زیان وارد نیاورد و سعی کند در زندگی فردی مفید برای مردم باشد . سودمندی مردم برای مردم زندگی انسان را رنگارنگ و برای او سعادت به ارمغان می آورد .


-------------------------------------------------------

سال های سال بود که دو برادر در مزرعه ای که از پدرشان به ارث رسیده بود با هم زندگی میکردند. یک روز به خاطر یک سوء تفاهم کوچک، با هم جرو بحث کردند و پس از چند هفته سکوت، اختلاف آنها زیاد شد ...

کار به جایی رسید که از هم جدا شدند. از دست بر قضا یک روز صبح در خانه برادر بزرگ تر به صدا درآمد. وقتی در را باز کرد، مرد نجـاری را دید .

نجـار گفت: من چند روزی است که دنبال کار می گردم، فکرکردم شاید شما کمی خرده کاری در خانه و مزرعه داشته باشید، آیا امکان دارد که کمکتان کنم؟

برادر بزرگ تر جواب داد : بله، اتفاقاً من یک مقدار کار دارم. به آن نهر در وسط مزرعه نگاه کن، آن همسایه در حقیقت برادر کوچک تر من است. او هفته گذشته چند نفر را استخدام کرد تا وسط مزرعه را کندند و این نهر آب بین مزرعه ما افتاد. او حتماً این کار را بخاطر کینه ای که از من به دل دارد، انجام داده است .

سپس به انبار مزرعه اشاره کرد و گفت: در انبار مقداری الوار دارم، از تو می خواهم تا بین مزرعه من و برادرم حصار بکشی تا دیگر او را نبینم.نجار پذیرفت و شروع کرد به اندازه گیری و اره کردن الوار.

برادر بزرگ تر به نجار گفت: من برای خرید به شهر می روم، آیا وسیله ای نیاز داری تا برایت بخرم؟ نجار در حالی که به شدت مشغول کار بود، جواب داد: نه، چیزی لازم ندارم !

هنگام غروب وقتی کشاورز به مزرعه برگشت، چشمانش از تعجب گرد شد. حصاری در کارنبود. نجار به جای حصار یک پل روی نهر ساخته بود !!!کشاورز با عصبانیت رو به نجار کرد و گفت: مگر من به تو نگفته بودم برایم حصار بسازی؟

در همین لحظه برادر کوچک تر از راه رسید و با دیدن پل فکر کرد که برادرش دستور ساختن آن را داده، از روی پل عبور کرد و برادر بزرگترش را در آغوش گرفت و از او برای کندن نهر معذرت خواست. وقتی برادر بزرگ تر برگشت، نجار را دید که جعبه ابزارش را روی دوشش گذاشته و در حال رفتن است...

کشاورز نزد او رفت و بعد از تشکر، از او خواست تا چند روزی مهمان او و برادرش باشد.

نجار گفت: دوست دارم بمانم ولی پل های زیادی هست که باید آنها را بسازم....

/ 74 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سونیا

سالی عزیزم..زمزمه های آراس آپدیت شد..اگه دوست داشتی سر بزن به همراه دوستای مهربونت

آریا

داستانهای زیبایی گذاشتی ممنون تاثیرگذار بود[دست][گل]

ساز خدا

با مسافر آسمانی زمین به روزم.......خوشحال می شوم قلم رنجه کنید!

قلب رهگذر. . .

سلام ممنو از حضورت و مهربونیات بهم خوشحالم که بهم سر می زنی و با نظراتت همیشه بهم لطف داشتی ... بازم کلبه عاشق موشی آپ کرده خوشحالم می کنی بهم سر بزنی با متنی برای دخترک با موضوع : گل یاسم آپ کردم خوشالم می کنی سر بزنی

قلب رهگذر. . .

سلام ممنون از حضورت انشالله که گل یاست زودی برگرده خوب حالا اشکاتو پاک کن بسه دیگه [گل]

گیله مرد

سلام دوستم دنیای پاک و عاری از نفر ت شما را تحسین میکنم اما در دنیای ما ازپل رد می شوند ولی پل را می شکنند سعی کن برای هر کسی پل نسازی یا به قولی اگر نخوری خورده میشی موفق باشی (ش)

سعید کوچولو

اینجا(تو) اونقدر بزرگ و من اونقدر کوچولوئم که خودمو نمی بینم! و چه خوب [گل][گل]

دریا

oun najar ham elahi bood... kash..........